logo

V ostravské prodejně ukradl muž o Silvestru elektrokolo za více než 66 tisíc korun

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Poslední odpoledne loňského roku došlo ke krádeži elektrokola z jedné z ostravských prodejen. Kolo bylo původně vystaveno v provozovně. Tehdy neznámý muž měl z elektrokola sundat cenovku, vyjít krátce po 14.30 hodině před prodejnu, na kolo nasednout a odjet neznámo kam. Škoda na majetku byla vyčíslena ve výši přesahující 66 000 korun.

Věc po oznámení a zjištění základních informací převzali k prověřování vítkovičtí kriminalisté, kteří započali shromažďovat informace k podezřelému. Po zajištění kamerových záznamů byly zjištěny informace k 38letému muži, který byl následně zadržen policisty. Muž se k činu doznal. Policistům sdělil, že odpoledne trávil také tím, že chtěl opatřit ještě dárky a procházel různé prodejny. V předmětné provozovně měl využít situace a elektrokolo odcizit. Následně jej měl prodat dalšímu muži dne 2. 1. 2019 za 50 000 korun. Elektrokolo policisté zajistili na Bruntálsku a nyní již bylo vráceno poškozenému subjektu.

Muž si vyslechl sdělení podezření pro trestný čin krádeže. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Aktuálně muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let, přitom byl v srpnu roku 2018 odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody (zkušební doba trestu skončí v roce 2020).

Včera kolegové vítkovického oddělení obecné kriminality informovali na tiskovém brífinku o další, objasněné trestní věci – sérii protiprávního jednání páchaného napříč republikou dvěma muži při směnách peněz…

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR