logo

V papírovém odpadu byl nalezen mrtvý muž, kriminalisté zjišťují jeho totožnost

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti úmrtí muže. Dne 20. 2. 2019 odpoledne jsme přijali oznámení o nálezu zesnulého. Muž byl nalezen při třídění navezeného papírového odpadu na Ostravsku.

Kriminalisté realizovali prvotní úkony na místě, byl povolán soudní lékař a nařízena soudní pitva zesnulého. Policisté zjišťují také identitu mrtvého, do současnosti provedené úkony však nevedly ke zjištění jeho totožnosti. Žádáme proto veřejnost, která může poskytnout jakékoliv informace k identitě neznámého, aby tak učinila na lince 158 (přikládáme fotografie oděvu a tetování).

K popisu neznámého: Muž štíhlé postavy, vysoký 178 cm, ve věku asi 40 let, tmavě hnědých, krátce střižených vlasů s pleší na temeni hlavy, světlých vousů. Muž měl různá tetování (na končetinách i trupu, na předloktí levé ruky výrazný nápis JEŇA, detailněji viz fotografie). Oblečen byl do tmavého trika s dlouhým rukávem zn. DYNAMIL, bundy modré barvy zn. FJALL RAVENN, šedých teplákových kraťasů zn. EVERLAST. Obut byl do hnědé kotníkové obuvi.

Aktuálně zjištěné informace nenasvědčují úmyslnému jednání další osoby vůči zesnulému a podílu na jeho úmrtí. Kriminalisté prověřují verzi úmrtí muže v důsledku devastujících zranění způsobených mechanismem svozového vozu (muž byl nalezen při třídění papírového odpadu). Je reálné, že v některém z kontejnerů na papírový odpad, hledal možná muž bez domova, útočiště před chladem. Nicméně prověřování okolností je na počátku, kriminalisté se zabývají všemi okolnostmi události.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR