logo

V pátek večer se hlídce Městské policie Znojmo povedlo chytit skupinku nezletilých sprejerů

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

I když strážníci svléknou na konci služby stejnokroj, neznamená to, že přestanou ctít povinnosti a hodnoty, které jsou součástí jejich práce. Prokázal to strážník, který toto povolání vykonává ve Znojmě již 9 let. Zrovna když šel z práce, uviděl na Dobšické ulici tři mladíky, kteří sprejovali na vrata garáží. Z taktických důvodů nezakročil, ale přivolal si na pomoc motorizovanou hlídku městské policie.

Tato hlídka, jelikož zrovna nastoupila na noční službu, vyrazila od služebny městské policie z ulice Jana Palacha. Při jejím příjezdu se dal na úprk mladík, který to ale po chvíli vzdal, když za svými zády uslyšel přibližujícího se strážníka. Řidič služebného vozidla se okamžitě vydal ke garážím, kde byla dvojice kamarádů utíkajícího mladíka. V batozích měli spreje, na dvou vratech garáží byl stejný nápis, který měl symbolizovat jméno jejich skupiny.

V případech důvodného podezření ze spáchání trestného činu, je povinností strážníků informovat Policii ČR. Strážníci tak bezodkladně učinili, policisté si případ na místě převzali.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo