logo

V Pelhřimově byla oceněna Zuzana Nehasilová, u nehody zachránila lidský život

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 23. října ve slavnostní síni Městského úřadu na Masarykově náměstí v Pelhřimově ocenil starosta města Pelhřimov Ing. František Kučera společně se zástupci složek integrovaného záchranného systému paní Zuzanu Nehasilovou za záchranu lidského života. Mladé ženě přišli jménem Policie České republiky osobně poděkovat vedoucí územního odboru Pelhřimov plk. Mgr. Jaromír Štěpánek a vedoucí dopravního inspektorátu v Pelhřimově npor. Bc. Rostislav Sůva.

Paní Zuzana Nehasilová zachránila život mladého muže 31. srpna letošního roku při dopravní nehodě, ke které došlo krátce po poledni na ulici Válkova v Pelhřimově. Řidič osobního automobilu Subaru jel po ulici Válkova směrem k ulici Boženy Němcové, přičemž na křižovatce s ulicí K. H. Borovského nedal při vjíždění do křižovatky přednost v jízdě třicetiletému cyklistovi přijíždějícímu po hlavní komunikaci. Cyklista při nehodě utrpěl těžké zranění v oblasti hlavy. Mladá žena, která byla svědkem této nehody, pohotově zareagovala a zraněnému cyklistovi okamžitě poskytla první pomoc. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby muže stabilizovala, a svým velice profesionálním jednáním mu tak zachránila život.

„Člověk, který zachrání lidský život, si zaslouží úctu a respekt nás všech. Jsem velmi rád, že jsem mohl paní Zuzanu Nehasilovou poznat a osobně jí ocenění předat“, uvedl plk. Mgr. Jaromír Štěpánek, vedoucí územního odboru Pelhřimov.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, Policie ČR