logo

V Plané na Tachovsku hořel sklad technických plynů, požár doprovázely výbuchy

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek po 10:00 hod. jsme přijali oznámení o požáru skladu propanbutanových lahví v Plané v Nádražní ulici. Na místo se sjely všechny záchranné složky, přičemž policejní hlídky primárně zajišťovaly evakuaci lidí z nejbližších domů – jednalo se přibližně o 20 osob. Místo s ohledem na bezpečnost policisté uzavřeli přibližně v okruhu 500 metrů, neboť požár provázela série detonací.

Doprava byla odkláněna, policisté zajišťovali i to, aby se lidé nenacházeli v ulicích poblíž místa požáru. V jednu dobu byla s ohledem na bezpečnost přerušena i vlaková doprava. Na místo byl přivolán policejní vrtulník, který monitoroval hořící sklad i jeho okolí. Dle zjištěných informací se mělo ve skladu nacházet 600 – 700 lahví, z nich bylo 500 – 600 plných. Při požáru byly zraněny dvě osoby, jedna byla záchrannou službou ošetřena na místě, druhá byla převezena do nemocnice.

Následně bylo na místě požáru v jednom ze skladů nalezeno tělo. Jeho totožnost potvrdí až nařízená soudní pitva. S největší pravděpodobností se však jedná o pohřešovaného muže, ročník 1957, který byl zaměstnancem firmy a v době požáru se měl na místě nacházet. Příčina požáru v tuto chvíli není známá, objasnit by ji mělo ohledání místa a následné odborné expertizy.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. V tuto chvíli se stále nachází na místě požáru, kde mělo v nejbližší době probíhat ohledání.

por. Bc. Dagmar Jiroušková, PČR