logo

V Plzni byli oceněni policisté za mimořádné činy při záchraně života a majetku

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu proběhlo pod záštitou primátora města Plzně pana Martina Baxy společně s Odborem bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně slavnostní ocenění z řad policistů České republiky i Městské policie Plzeň, záchranářů, hasičů a občanů. Za obětavost, statečnost a pohotovost si ocenění převzali také policisté Městského ředitelství policie Plzeň.

Psal se datum 11. září 2018, kdy brzy ráno zachvátil ubytovnu v Plzni na Karlově požár. Jednalo se jednopatrovou budovu, ve které žili především občané, kteří pracovali v nedaleké zóně Borská pole. V okamžiku kdy požár vypukl, byla budova plná lidí. Na místo během několika chvil dorazily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Ale jako první, byli na místě policisté z oddělení hlídkové služby (pprap. Josef Basl, nstržm. Karel Hötzel, prap. Václav Sádlo, nstržm. Daniel Kůstka, nstržm. Michal Šleis, nstržm. Kamil Křižan, pprap.. Jan Ouředník, nstržm. Jiří střelec), kteří okamžitě a duchapřítomně neváhali a začali s evakuací osob. Kolegové svým jednáním zachránili desítky osob, i když sami byli ve velkém ohrožení života.

Za další záslužný čin byli ocenění opět policisté z oddělení hlídkové služby (pprap. Michal Riška, nstržm. David Gondek a nstržm. Pavel Fort). V červenci letošního roku byla hlídka vyslána operačním důstojníkem k požáru vysokopodlažního bytového domu. V desátém patře se z oken valil silný dým a vznikla zde důvodná obava, že se v bytě někdo nachází. Policisté vyrazili dveře a vstoupili s namočenými ručníky do prostor bytu, a hledali možné ohrožené osoby. Naštěstí se ve vnitřních prostorech nikdo nenacházel a požár následně uhasili přivolaní hasiči.

Policisté, kteří byli oceněni, jsou služebně velmi mladí, ale i přesto se zachovali jako zkušení profesionálové a svým přístupem a jednáním zachránili několik lidských životů. Kolegům patří velké poděkování a respekt za jejich činy.

prap. Hana Rubášová, Policie ČR