logo

V Plzni vyhořel byt, pravděpodobně kvůli powerbance

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 23. srpna 2017 čtvrt hodinu před čtvrtou hodinou ráno vyhlásilo operační středisko poplach hasičům v Plzni na stanicích Košutka, Střed a boleveckým dobrovolným hasičům. Vyslalo je do ulice Žlutická na Košutce k požáru bytu ve 4. nadzemním podlaží panelového domu.

Ohnisko požáru se nacházelo v jednom z pokojů na posteli, ve které pravděpodobně v důsledku technické závady začala hořet powerbanka. Požár s hustým černým kouřem poničil vybavení celého bytu.

Budovu bylo potřeba urychleně evakuovat. Někteří lidé opustili své domovy sami, několik osob vyvedli ven policisté ještě před příjezdem jednotek PO a některé museli vyvést hasiči v dýchacích maskách. Evakuace se dotkla krátkodobě, zhruba na půl hodiny, celkem 40 osob. Majitelka bytu se nadýchala zplodin hoření a ZZS ji musela odvézt do nemocnice.

Požár hasiči dostali pod kontrolu ještě před čtvrtou hodinou ráno asi po deseti minutách zásahu. Byt hasili vodou z dvou vysokotlakých proudů, jeden vedli po schodišti a jeden pomocí výškové techniky oknem.

Likvidaci ohlásil velitel po dalších deseti minutách zásahu a kolem čtvrt na pět pomohli obyvatelům zpět do svých domovů. Ven z bytu na chodbu se oheň nerozšířil, ale hasiči museli na odvětrání společných prostor použít přetlakovou ventilaci.

Vyšetřovatel příčin požáru vyčíslil škodu na vybavení bytu na částku 1 milion korun, uchráněné hodnoty odhadl na 2 miliony.

por. Mgr. Pavla Jakoubková, HZS PLK