logo

V Porsche na D1 zemřel po nárazu do kamionu padesátiletý cizinec

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 15. srpna dopoledne – krátce před půl jedenáctou – oznámení o vážné dopravní nehodě.

Nehoda se stala na 161,7 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov po příjezdu na místo prvotním šetřením zjistili, že v místě události osobní vozidlo z dosud nezjištěných příčin narazilo do jízdní soupravy složené z tahače a návěsu. Čtyřiašedesátiletý řidič s jízdní soupravou z důvodu kolony musel zastavit v pravém jízdním pruhu na konci kolony, která se před ním vytvořila. Řidič osobního vozidla na tuto situaci nedokázal včas zareagovat. Po nárazu se osobní vozidlo, ve kterém v době nehody cestoval pouze řidič, zaklínilo pod zadní část nákladního vozidla. Padesátiletý řidič osobního vozidla Porsche Cayenne se slovenskou registrační značkou utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel.

Místo vážné dopravní nehody bylo zcela neprůjezdné a provoz na dálnici D1 na Prahu musel být zastaven. Policisté odkláněli provoz z dálnice na exitu 162 – Velká Bíteš a vozidla najížděla na dálnici D1 zpět na exitu 153 – Lhotka. Deset minut před třináctou hodinou se podařilo zprůjezdnit v místě nehody levý jízdní pruh a kolem půl druhé se v místě podařilo plně obnovit provoz. Policisté provedli u řidiče jízdní soupravy dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 1 580 000 korun. Další okolnosti tragické nehody jsou předmětem šetření policistů z dálničního oddělení Velký Beranov. Příčinou dopravní nehody byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost řidiče osobního vozidla, který se plně nevěnoval řízení a nedokázal adekvátně zareagovat na situaci v silničním provozu, která vznikla před ním.

Policisté se obracejí na řidiče, kteří viděli v úterý 15. srpna před půl jedenáctou dopoledne průběh tragické dopravní nehody, která se stala na 161,7 kilometru dálnice D1 směrem na Prahu, při níž osobního vozidlo Porsche Cayenne černé barvy se slovenskou registrační značkou narazilo na zadní části nákladního vozidla, aby kontaktovali linku 158.

V letošním roce zemřelo na silnicích v Kraji Vysočina při dopravních nehodách dvacet osob. Na dálnici D1 v úseku, který patří do služební působnosti dálničního oddělení ve Velkém Beranově, se v letošním roce jedná o druhou tragickou dopravní nehodu.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR