logo

V Praze proběhla rozsáhlá bezpečnostní akce, policisté obsadili také magistrálu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během pátečního dne provedli policisté ze čtvrtého pražského policejního obvodu bezpečnostní akci, která byla zaměřena na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech, kradených věcech, ale i na celkové snížení nápadu trestné činnosti a dodržování pravidel silničního provozu.

Tato akce vyvrcholila uzávěrou ulice 5. května v Praze 4 v obou směrech v čase od osmé hodiny večer až do půlnoci. Na místě se jí zúčastnilo téměř 130 policistů převážně ze čtvrtého policejního obvodu, kterým pomohli například kolegové z pohotovostní motorizované jednotky nebo cizinecké policie. Na místě byli také městští strážníci a pracovníci magistrátu hl. m. Prahy.

Dohromady bylo zkontrolováno 1651 osob a 1674 vozidel. Při akci byly zjištěny dva trestné činy, kdy se v jednom případě jednalo o jízdu pod vlivem alkoholu a ve druhém o podezření na padělání a pozměnění veřejné listiny.

Policisté zjistili 271 přestupků, za které uložili pokuty za více než sto tisíc korun. Mezi přestupci byli i tři řidiči, kteří sedli za volant pod vlivem alkoholu a pět pod vlivem drog. Jejich jednání bylo oznámeno správnímu orgánu.

por. Bc. Jan Daněk, PČR