logo

V prostějovském autoservisu došlo k výbuchu, jeden zraněný, škoda jeden milion korun

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu v 11:55 hodin došlo v provozovně autoservisu v Barákově ulici v Prostějově z dosud přesně nezjištěných příčin k výbuchu.

Dle výsledků dosavadního šetření nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o úmyslný čin. V době výbuchu byl v objektu jediný pracovník. Ten utrpěl zranění, se kterými byl transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Ještě před tím se však podrobil dechové zkoušce, která u něho vyloučila ovlivnění alkoholem.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Evakuace osob nebyla nutná. Provoz na přilehlých komunikacích byl omezen pouze přítomností techniky zasahujících hasičů a policie v Barákově ulici.

Předběžná výše způsobené škody byla odhadnuta na 1 milion korun. Příčiny a okolnosti události jsou nadále předmětem šetření.

„Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Prostějova – Žešova a Prostějova – Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že uvnitř přízemního autoservisu došlo k výbuchu a následnému požáru, při kterém se zranila jedna osoba. V objektu hasiči nalezli 11 plynových lahví různé velikosti, které vynesli na volné prostranství, kde je ochladili. Vzhledem k tomu, že při výbuchu došlo k poškození stavební konstrukce, povolal velitel zásahu na místo události statika,“ uvedla k zásahu mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

por. Mgr. František Kořínek , Policie ČR