logo

V rámci akce „ADRIANA“ si došlápli cizinečtí policisté na nelegálně zaměstnané cizince v Kralupech nad Vltavou

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 4. října 2017 provedli policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje další ze svých četných akcí zaměřenou na dodržování zákona č. 326/99 Sb., O pobytu cizinců na území, na odhalování nelegální migrace, na odhalování padělaných a pozměňovaných dokladů cizinců a na nelegální zaměstnávání cizinců.

Akce proběhla pod krycím názvem „ADRIANA“ na území okresu Mělník. Konkrétně policejní hlídky vyjely do Kralup nad Vltavou, a na dvou místech, kde stavební firmy prováděly výstavbu a rekonstrukci bytových domů, zkontrolovaly zaměstnance – stavební dělníky.

Během opatření bylo zkontrolováno patnáct cizích státních příslušníků, kteří předložili ke kontrole ukrajinské pasy opatřené dlouhodobými polskými vízy. Všichni cizinci pobývali na území oprávněné, ale vykonávali práci bez povolení z Úřadu práce a proto se všemi bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění.

Policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje budou samozřejmě v podobných akcích pokračovat i následujícím období.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR