logo

V rámci akce „KMOTR“ dopadli benešovští kriminalisté dealery drog

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Úspěšný zásah kriminalistů proti „čtyřlístku“ drogových distributorů proběhl minulý týden na několika místech benešovského okresu.

V rámci akce, pod krycím názvem „Kmotr“, došlo v pondělí ráno letošního 2. května k zadržení čtyřčlenné skupiny mužů ve věkovém rozmezí 28 až 40 let. S ohledem k povaze trestné činnosti při zadržení skupiny asistovali i policisté ze středočeské zásahové jednotky.

Při následné třídenní realizaci úkonů trestního řízení se kriminalistům podařilo u zadržených osob zajistit věci majetkové hodnoty přesahující 3 miliónů korun, u kterých předpokládají, že mohou pocházet z výnosů nebo ze samotné trestné činnosti, a značné množství drogy, jejímž prodejem by na nelegálním trhu mohli distributoři podle předběžných odhadů získat více jak 250 tisíc korun.

Youtube Video
Podívat se na video

Pondělní policejní zásah byl jen vyvrcholením více jak čtvrtroční intenzivní přípravy a pečlivé práce benešovské kriminální policie, spočívající ve vyhodnocování získaných poznatků a prověřování všech dostupných informací.

Proti zadržené mužské čtveřici z Benešovska, je nyní vedeno trestní stíhání pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, z toho jsou dva obvinění muži stíháni vazebně.

Všem obviněným dealerům v případě jejich odsouzení za tuto trestnou činnost teď hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do desíti let, peněžitý trest nebo propadnutí majetku.

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa, PČR