logo

V rámci akce s krycím názvem „DAVE“ bylo zadrženo 9 dealerů drog

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Začátkem měsíce června 2018 proběhla dlouho připravovaná realizace se zaměřením na pachatele trestné činnosti na úseku distribuce pervitinu v Kladně a okolí.

Postupně bylo ve dnech 4. až 6. června 2018 zadrženo celkem devět osob ve věku třicet až třiačtyřicet let podezřelých z distribuce drog a to v okrese Kladno a Ústeckém kraji.

Jednalo se o jednoho organizátora a pět kurýrů, kteří jezdili do Ústeckého kraje. Tito kurýři dále pervitin distribuovali na Kladensku a okolí. Ostatní zadržení byli dealeři, kteří prodávali pervitin zmiňovaným kurýrům na Kladensku.

Při domovních prohlídkách u zadržených osob byly zajištěny digitální váhy, sáčky, chemické látky a předměty, používající se při výrobě návykových látek, tak i samotná drogy pervitin.

U jednoho ze zadržených mužů bylo zajištěno jízdní kolo, které bylo odcizeno v obci Unhošť.

Po zadržení byly provedeny výslechy. Všichni podezřelí se k trestné činnosti doznali. Tři muži byli již v minulosti za distribuci pervitinu odsouzeni a jeden z pachatelů byl Okresním soudem v Kladně odsouzen podmíněným trestem v posledních třech letech.

Následně bylo vyšetřovatelem služby kriminální policie zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání pokračujícího zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR