logo

V rámci bezpečnostní akce „ÚKLID“ dopadli policisté muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

S cílem snížit a omezit nápad trestné činnosti, zvýšit pocit bezpečí a zvýšit účinnost pátracích opatření po hledaných osobách, byla vyhlášena policejní akce pod názvem „Úklid“.

Akce proběhla ve večerních hodinách na Karlovarsku a to postupně dne 23. dubna, 4. a 7. května 2018. Účastnili se jí policisté z obvodních oddělení Pernink, Nejdek, Nová Role, Teplá, Toužim, Bečov nad Ohří, Žlutice a Bochov. Na 30 policistů se zaměřilo na zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let, na zákaz řízení pod vlivem návykových látek nebo také na pátrání po věcech pocházející z trestné činnosti včetně odcizených vozidel či na dohled nad bezpečností silničního provozu v místech, kde častěji dochází k porušování BESIPu.

Policisté kontrolovali například herny, zábavní podniky, ale i sídliště či nákupní centra. Zaměřili se také na místa sloužící k rekreaci obyvatel, a to na chatové a zahradní oblasti. Při tom policisté speciálním štítkem informovali majitele chat o tom, že byl jejich majetek zkontrolován. V rámci akce proběhla také fyzická kontrola v rámci tržiště Potůčky, kde policisté kontrolovali mimo jiné dodržování příslušných právních předpisů cizinci. Akce podobného charakteru budou pokračovat.

Policistům se v rámci tohoto opatření podařilo zatknout šestadvacetiletého muže z Klatov. Na toho vydal příkaz k zatčení Okresní soud v Domažlicích.

nprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR