logo

V rámci bezpečnostního opatření v Plzni pomáhal dron i policejní vrtulník

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nedělní odpoledne patřilo v Plzni fotbalu. Utkání zde sehrála místní Viktoria Plzeň s Baníkem Ostrava. Zápas byl vyhodnocen jako rizikový, do terénu proto vyrazili policisté z plzeňské pořádkové jednotky, kterým dorazili na pomoc kolegové z Krajské pořádkové jednotky z Karlovarského kraje. Do ulic vyrazili také kriminalisté, policisté z obvodních oddělení a oddělení hlídkové služby, cizinečtí policisté, dopravní policisté, policisté z antikonfliktního týmu, psovodi a mnoho dalších.

Povolán byl vrtulník LS PČR z Prahy. Do Plzně dorazili policisté z pražského Oddělení služební hipologie (policisté na koních). Nasazen byl dron, který policii pro tuto příležitost propůjčilo město (Plzeň). Připraven byl také vodní stříkač, či obrněný transportér. Policistům na opatření asistovali strážníci Městské policie Plzeň.

Fanoušci Baníku Ostrava přijížděli do města především vlaky, a to v průběhu celého odpoledne. Jejich pohyb monitorovali policisté. FAČR na poslední chvíli zrušila zákaz vstupu fanoušků Baníku na plzeňský stadion. Vzhledem k „načasování“ tohoto kroku však již řada ostravských fanoušků nestihla do Plzně dorazit…

Na tribuny vyrazilo několik stovek Ostraváků a tisíce místních. Po skončení zápasu byli fanoušci hostujícího celku pozdrženi u stadionu tak, aby stihli okolí stadionu opustit místní fanoušci. Na Hlavní nádraží pak ostravské fans doprovodili policisté.

Prakticky celé opatření se obešlo bez větších konfliktů. V půl desáté večer neměla policejní mluvčí žádné informace o tom, že by musel být kdokoliv z řad fanoušků zajištěn, či zadržen.

MrK, Týdeník Policie