logo

V rámci dopravní akce na hlavní tepně mezi Hradcem Králové a Náchodem byl nasazen policejní vrtulník

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vzhledem k neustálé nekázni řidičů na mezinárodní silnici I/33 vedoucí od Hradce Králové přes Náchod až ke státní hranici s Polskem, policisté koncem minulého týdne opět přizvali k jedné ze svých častých kontrol na této frekventované dopravní tepně vrtulník. Ten z výšky dohlížel a dokumentoval prohřešky všech motoristů, kteří po silnici projížděli v pátek 22. 6. 2018 mezi 14. a 20. hodinou.

Za dobu trvání této dopravně bezpečnostní akce policisté zjistili a zadokumentovali celkem 30 dopravních přestupků, z toho 26 řidičům v blokovém řízení uložili pokuty ve výši 11.100 korun. Zbylí čtyři řidiči od mužů zákona, kvůli závažnosti či povaze přestupku, který nelze vyřešit na místě, místo pokutového bloku obdrželi předvolání ke správnímu řízení, a dva z nich (cizinci) k tomu museli na místě složit kauci po 5.000 korunách.

Osm motoristů nedovoleně či nebezpečně předjíždělo, osm při jízdě telefonovalo či drželo hovorové zařízení, dalších 14 zjištěných přestupků se týkalo jiných příčin, jako nevyhovujícího technického stavu vozidla, nezapnutých pásů, způsobu jízdy, nevěnování se řízení, či nepředložení potvrzení o zákonném pojištění od vozu.

Dopravní policisté i do budoucna slibují, že na frekventované „třiatřicítce“ budou kromě velmi častého běžného silničního dohledu obdobné akce s leteckou kontrolou zase opakovat. Na prázdniny a obdobní letních dovolených, kdy se na silnicích zvýší provoz osob vyjíždějících na dlouhé cesty i krátké výlety, plánují zvýšený počet dopravních hlídek. Všem řidičům policisté radí nepřeceňovat své síly, schopnosti a opravdu se pozorně věnovat řízení vozidla. Ze statistik dopravních nehod totiž vyplývá, že kvůli nepozornosti a nesprávnému způsobu jízdy bourá téměř každý druhý řidič, který je viníkem dopravní nehody.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR