logo

V rámci Pražské 155 cvičily složky IZS zásah u teroristického útoku v soupravě metra

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několik desítek hasičů, záchranářů, policistů a strážníků MP Praha zasahovalo v noci na sobotu, v rámci metodického cvičení záchranářů Pražská 155, u teroristického útoku v soupravě metra u stanice Kačerov.

Několik teroristů se samopaly a výbušninami začalo „úřadovat“ v soupravě metra ihned poté, co vyjela ze stanice Kačerov. Souprava zastavila v tunelu, zhruba 100 metrů od stanice.

Youtube Video
Podívat se na video

V rámci metodického cvičení záchranářů Pražská 155 zasahovaly na místě posádky ZZS ze všech 14 krajů, přítomni byli také záchranáři ze Slovenska. V rámci asistence záchranářům na místo vyjelo 8 jednotek HZS Praha, jednotky HZS DPP (Hasiči Metro) a strážníci MP Praha. O osvobození rukojmích a defakto o prvotní zásah v soupravě metra se postarali policisté z Útvaru rychlého nasazení a ze Zásahové jednotky.

Poté, co policisté zpacifikovali útočníky, přišli na řadu hasiči a záchranáři, kteří evakuovali ze soupravy všechny lehce zraněné, případně nezraněné cestující (celkově bylo v soupravě cca 370 figurantů). Po prvotním ošetření v soupravě začali hasiči vytahovat a transportovat první vážně zraněné. Ti byli vždy dovezeni na vozících podnikových hasičů k nástupišti. Tam byli dále ošetřováni a označeni dle vážnosti zranění, následně pak byli transportováni na povrch, kde je záchranáři třídili a připravovali k přesunu do nemocnic.

Závěrem cvičení, které zabralo složkám IZS několik hodin, byl převoz zraněných do nemocnic, kde si personál vyzkoušel příjem většího počtu pacientů během takto krátké chvíle.

MrK, Týdeník Policie