logo

V Sosnové proběhl Den Policie ČR, předvedli se psovodi, strážníci i Zásahová jednotka

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Areál Autodromu v Sosnové na Českolipsku patřil v neděli 23. září složkám Integrovaného záchranného systému. Proběhl zde totiž Den Policie ČR.

V rámci statických ukázek se zde se svou technikou, výstrojí a výzbrojí představila Armáda ČR, Městská policie Česká Lípa, Policie ČR (Dopravní inspektorát, OOP, DI PČR, Policejní drony, stánek prevence a mnoho dalšího), Hasičský záchranný sbor, či Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje.

V rámci dynamických ukázek se nejprve představili policisté z Oddělení služební kynologie (psovodi) z ÚO Česká Lípa. Ti postupně předvedli zadržení ozbrojeného pachatele ve vozidle, zadržení utíkajícího pachatele, či zadržení pachatele, který přepadl prostitutku.

V průběhu akce dorazili také policisté z pražského Oddělení služební hipologie a policisté z Letecké služby Policie ČR s vrtulníkem Bell (nejnovější přírůstek v řadách Policie ČR).

Další z řady ukázek patřila strážníkům Městské policie Česká Lípa. Ti shodou okolností právě v neděli ráno rozháněli rvačku několika cizinců na místní čerpací stanici. Jejich ukázka se nesla v duchu opilé mládeže, která rozkopává popelnice, a která nehodlá uposlechnout výzev strážníka – okrskáře. Strážnice si proto na místo přivolává posily v podobě motorizovaných hlídek. Strážníci dojíždí na místo, nejagresivnějšího výtržníka pacifikují a uklidňují celkovou situaci. V roli výtržníků se představili studenti Střední lesnické a odborné školy Šluknov.

Své dovednosti předvedli policisté z Oddělení služební hipologie na dvojici koní. Procházeli kouřem, nebáli se hluku, bouchajících petard ani výtržníků.

Následovala ukázka Zásahové jednotky KŘP Ústeckého kraje. Ta nejprve divákům, kterých do areálu autodromu dorazilo několik stovek, předvedla slanění z vrtulníku Letecké služby Policie ČR, a to po „tlustém“ i „tenkém“ laně. Následovala záchrana osoby příslušníkem Zásahové jednotky za využití vrtulníku a poté zadržení nebezpečného pachatele ve vozidle. V tomto případě již policisté ze Zásahové jednotky využili svá služební vozidla.

Společný zásah proti ujíždějícímu řidiči předvedli divákům policisté z Dopravního inspektorátu, Obvodního oddělení a také z Německa. Společně pomocí zastavovacího pásu zastavili ujíždějící vozilo a řidiče na útěku zpacifikovali. Ostatně na nedostatek ujíždějících řidičů si policisté z Českolipska nemohou stěžovat. Honičky především kradených vozů jsou zde prakticky po celý rok.

Svůj zákrok proti výtržníkům předvedli také policisté z Krajské pořádkové jednotky. A bylo toho daleko více… rozhodně bylo na co koukat. Další vydařený Den Policie je za námi.

MrK, Týdeník Policie