logo

V tragické nehodě na Bruntálsku sehrál podle všeho svou roli alkohol

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu dne 3. listopadu krátce po patnácté hodině došlo na silnici II/450 v Bruntále, na ulici Staroměstské k tragické dopravní nehodě.

Pětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Renault po silnici II/450 ve směru od Starého Města na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem značky Hyundai. Následně byla obě vozidla následkem střetu odhozena do silniční příkopy.

Při nehodě utrpěla pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla Hyundai zranění neslučitelná se životem a stejně starý řidič utrpěl těžké zranění a z místa nehody byl transportován do nemocnice. Řidič vozidla Renault utrpěl lehké zranění, bez nutnosti hospitalizace, které mu záchranáři ošetřili na místě.

Policisté u řidiče vozidla Renault na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř dvě promile alkoholu. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Bruntálu.

por. Mgr. Petr Směták, Policie ČR