logo

V Trojském zámku v Praze byly předány medaile a plakety HZS ČR

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 25. října 2016 byly v prostorách Trojského zámku v Praze slavnostně předány služební medaile a plakety Hasičského záchranného sboru České republiky. Medaile předával generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

Mezi 117 oceněnými byli kromě stávajících a bývalých příslušníků také zástupci obcí, měst i krajů, ostatních složek integrovaného záchranného systému nebo úzce spolupracujících společností a dva zahraniční hosté.

Jednu z patnácti medailí Za statečnost dostal také nprap. Jan Kvapil z ÚO Mělník HZS Středočeského kraje. Neratovický hasič projevil osobní statečnost a profesionalitu, když při rodinné dovolené ve Španělsku s nasazením vlastního života zachránil tonoucí ženu a pomohl doplavat ke břehu i dalším rekreantům.

Plaketu generálního ředitele HZS ČR převzali manželé Petra a Petr Babičtí z Bylan na Kutnohorsku za záchranu a poskytnutí první pomoci tonoucí osobě.

Medailí Za zásluhy o bezpečnost byli oceněni Ivana Fidrmucová, Mgr. Pavel Holý, Marcela Rylichová a ppor. František Kykal.

Medaili Za věrnost I. stupně, která je oceněním za příkladné plnění služebních povinností v délce 30 let, obdrželo také šest příslušníků HZS Středočeského kraje – kpt. Mgr. Roman Angelis, pprap. Jaroslav Blažek, nprap. Vratislav Hrubant, mjr. Ing. Josef Kudrna, kpt. Ing. Petr Šmejkal, nprap. Jiří Šubrt a ppor. Bc. Jan Šulc.

por. Ing. Ladislav Holomčík, HZS SČK