logo

V ulici to bylo jako na kuželkách, náchodští policisté vyšetřují nehodu čtyř vozidel

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dopravní policisté vyjížděli k nehodě čtyř automobilů, k níž došlo v pondělí 15. 10. 2018 v 10.25 hodin na ulici Manželů Burdychových v Červeném Kostelci. Řidič osobního vozidla Škoda Octávia, jedoucí ve směru od náměstí odbočoval vlevo k poliklinice, jenže v té době již jeho automobil předjížděl řidič Citroenu Berlingo. Ten na odbočovací manévr již nestihl zareagovat a narazil do levého rohu odbočující octávie. Po srážce byl citroen odhozen vlevo na zaparkovaný peugeot, který se nárazem osunul a narazil do dalšího zaparkovaného vozu, kterým byl Fiat Tipo. Výsledkem srážky byla čtyři nabouraná auta, všechny osoby naštěstí vyvázly bez zranění. Oba řidiči vozidel se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila požití alkoholu. Technická závada nebyla na vozidlech zjištěna ani uplatněna. Na poškozených vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 125.000 korun.

Policisté v souvislosti s touto nehodou připomínají, že jednou ze zásad bezpečné jízdy je častý pohled do zpětného zrcátka a vizuální kontrola prostoru vedle vozidla před odbočováním. Další zásadou bezpečné jízdy je snížení rychlosti vozidla v obydlené zóně, mezi zaparkovanými vozidly, v místech se složitou dopravní situací nebo kde není dostatečný rozhled. Předjíždění v obydlené zóně je vždy manévrem riskantním a vyžaduje zvýšenou pozornost.

Přesná míra zavinění jednotlivých účastníků a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou nyní předmětem šetření dopravních policistů.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR