logo

V zastaveném Passatu na dálnici D1 našli celníci z Vysočiny drogy

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

​Dne 11. 8. 2017 prováděla hlídka Mobilní dohledu Celního úřadu pro Kraj Vysočina na dálnici D1 kontrolu, která byla zaměřena na přepravu vybraných výrobků a zboží uniklé celnímu dohledu. Celníci při své činnosti vytipovali vozidlo Volkswagen Passat, které následně zastavili na parkovišti na 112. kilometru ve směru na Prahu.

Při kontrole prostoru zadních sedadel byla v loketní opěrce nalezena plastová ampule s uzávěrem se zbytky prášku bílé hmoty. Hlídka pojala podezření, že by se mohlo jednat o omamné nebo psychotropní látky a na základě toho přistoupila k podrobné prohlídce vozidla a zavazadel.

Kontrolou bylo odhaleno 26 tablet připomínajících drogu extáze, 75 gramů rostlinné sušiny s charakteristickým zápachem marihuany, deset dávek neznámé krystalické látky a také střelná zbraň. Jednalo se o plynovou pistoli, která se nacházela v levé boční schránce zavazadlového prostoru společně s 33 náboji.

Přivolaná hlídka Policie ČR zjistila při orientačním testu v těle řidiče přítomnost kokainu. Za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 5 let.

por. Richard Zeman, Celní správa