logo

V Železném Brodě havaroval opilý řidič Felicie, z místa nehody utekl

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 6. ledna se pět minut před polednem stala v Železném Brodě v ulici Masarykova dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Škoda Felicia jel ve směru na centrum města, kde při průjezdu prudké levotočivé zatáčky dostal s vozem vlivem nepřiměřené rychlosti na mokrém povrchu vozovky smyk, na navýšeném chodníku narazil do sloupu veřejného osvětlení, v jízdě pokračoval po chodníku a následně sjel vlevo na vozovku, kde zůstal stát.

Ovšem tento řidič poté ihned z místa události utekl, aniž by splnil povinnosti, které mu v takové situaci ukládá zákon. Policistům se ho hned odpoledne ve 14 hodin podařilo vypátrat v místě jeho trvalého bydliště, kde provedenou dechovou zkouškou v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,25 promile.

Ke zranění osob nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 15.000,- Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří případ i nadále šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR