logo

Vánoce ve znamení opilých řidičů

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídkou policistů z obvodního oddělení v Sušici byl kontrolován v neděli 24. prosince letošního roku řidič čtyřkolky. V obci Františkova Ves u Sušice byl zastaven šestadvacetiletý muž z Hartmanicka, který řídil před sedmnáctou hodinou motorovou čtyřkolku značky Arctic Cat.

Na výzvu policistů se řidič podrobil dechové zkoušce, kdy bylo naměřeno 1,50 a opakovaně 1,27 a 1,60 promile alkoholu. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření i odběru krve.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na Štědrý den boural se třemi a půl promile…
Na jízdu pod vlivem alkoholu se na Štědrý den v nočních hodinách vydal devětadvacetiletý muž ze Suchdola nad Odrou. Ten během své jízdy ve vozidle Ford Mondeo před obcí Odry při vjetí na kruhový objezd nezvládl řízení a najel na vyvýšený ostrůvek, který se nachází v jeho blízkosti. Zde srazil dopravní značku, což ho však nezastavilo a pokračoval dál v jízdě. Najel na vyvýšenou středovou část kruhového objezdu, kterou přejel a následně s vozidlem narazil do sloupu veřejného osvětlení. Na místo byli přivolání oderští policisté, kteří muži při dechové zkoušce naměřili téměř tři a půl promile alkoholu v dechu. Následným šetřením navíc zjistili, že muž má od října letošního roku vysloven zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více jak třicet tisíc korun. Muži nyní za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až tři roky za mřížemi.

Nehoda opilého muže na benzínce
K dopravní nehodě došlo na místní komunikaci v prostoru čerpací stanice u komunikace I. třídy číslo 26 mezi obcemi Draženov a Babylon. V neděli 24. prosince 2017 po dvaadvacáté hodině jeůl třiatřicetiletý cizinec s osobním vozidlem značky Infiniti, kdy vyjel od tankovacího stojanu č. 6 vpravo a pravým bokem vozidla se střetl s osobním vozidlem tovární značky BMW, které stálo u dalšího tankovacího stojanu.

Řidič se na výzvu policisty podrobil dechové zkoušce s pozitivním měření 1,64 a opakovaně 1,42 a 1,30 promile alkoholu. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Domažlicích, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob.

Při šetřením dopravní nehody bylo dále zjištěno, že majitel vozidla zn. Infiniti svěřil řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti a navíc před jízdou požila alkoholické nápoje. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řidič Fabie
Dne 25. 12. 2017 v nočních hodinách kontrolovali policisté z oddělení hlídkové služby vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Řidič hlídce předložil veškeré doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla. Následně policisté dvaatřicetiletého muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Analyzátor dechu naměřil hodnoty dosahující téměř jedna promile alkoholu. Po provedených pozitivních dechových zkouškách byl řidič převezen do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a byl policisty poučen, že po dobu zadržení řidičského průkazu nesmí řídit motorová vozidla.

Opilý a bez řidičáku
V pátek v noci nezvládl řidič seatu v Kunštátě řízení a narazil do rodinného domu. Vozidlo zůstalo zaklíněné před domem. Blanenští dopravní policisté následně naměřili mladému řidiči přes dvě promile alkoholu. To však nebyl jediný hřích osmadvacetiletého muže. Evidence na něj prozradily, že nikdy nevlastnil ani řidičské oprávnění. Takto však neobešel zákon poprvé, neboť má již uložený zákaz řízení motorových vozidel. Policisté se také zabývají tím, jak k nyní již poškozenému vozidlu bez souhlasu jeho majitelky, přišel. Výtečník je tak podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného užívání cizí věci.

O pár hodin později, v sobotu 23. prosince asi dvě hodiny po půlnoci havaroval další mladý řidič. V obci Okrouhlá nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do oplocení rodinného domu. Řidič i jeho spolujedoucí z místa nehody odjeli. Za několik hodin se třiadvacetiletý mladík k nehodě policistům přihlásil. Po výzvě strážců zákona se pak podrobil odběru krve na přítomnost alkoholu v době dopravní nehody. Nehoda se obešla bez zranění. Předběžná škoda přesahuje třicet tisíc korun.

Řidička nadýchala přes tři promile…
V pátek večer došlo mezi Ivanovicemi na Hané a Drysicemi k dopravní nehodě. Řidička renaultu u odbočení na Drysice před dálničním mostem nezvládla řízení, přejela do protisměru a havarovala do pole. Výsledkem nehody naštěstí nebylo žádné zranění spolujedoucího ani šoférky, jen škoda na voze v řádu několika tisícovek. Ivanovičtí dálniční policisté však zanedlouho zjistili příčinu nezvládnutí vozidla. Osmapadesátileté ženě za volantem renaultu naměřili 3,18 promile alkoholu! Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí hazardérce u soudu až tři roky odnětí svobody.

Policie ČR