logo

Vážná dopravní nehoda zkomplikovala provoz na Pražském okruhu u Jesenice

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 22. listopadu krátce po půl třetí přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě dodávky a kamionu na Pražském okruhu u Jesenice.

K místu události vyslal operační důstojník jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jílové a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Dolní Jirčany. Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že dodávkové vozidlo, které zezadu narazilo do kamionu je zcela zdemolované a zraněný řidič je již v péči zdravotnické záchranné služby.

Hasiči dále prověřili, zda se v kabině nenachází další osoby, což se naštěstí nepotvrdilo, protože jinak by měla nehoda tragické následky. Vzhledem k tomu, že při nehodě došlo k většímu úniku provozních kapalin, provedli hasiči sanaci zasaženého místa pomocí sorbentu. Po zadokumentování nehody dopravní policii provedli hasiči pomocí navijáku odtržení vozidel od sebe a následně odstřižení části kabiny z důvodu snadnějšího nakládání vozidla na odtahovou službu. Co bylo příčinou nehody bude předmětem dalšího vyšetřování, hasiči zásah ukončili krátce po půl páté.

Tato událost opět poukázala na celorepublikový problém v chování řidičů při příjezdu ke koloně stojících nebo pomalu jedoucích vozidel (zejména na dálnicích a rychlostních komunikacích). Řidiči extrémně často nevytvoří takzvanou záchrannou uličku, nenechají si dostatečný odstup a zablokují tak vozovku pro rychlý a bezpečný průjezd vozidel složek IZS.

nprap. Petr Svoboda, HZS SČK