logo

Ve fabii našli policisté řidičku pod vlivem pervitinu, u spolujezdce našli drogy a u spolujezdkyně kradené čokolády

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Projíždějící policejní hlídku zastavila v neděli večer prodavačka jedné benzinové čerpací stanice v Hradci Králové a oznámila jim, že v odjíždějícím vozidle Škoda Fabie je žena, která jim odcizila čokolády v hodnotě 84 korun.

Hlídce se podařilo během několika minut vozidlo dojet a zastavit. U ženy, která seděla na zadním sedadle, čokolády opravdu našly. Přestupek na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 3 tisíce korun.

Následně policisté řidičku vozidla vyzvali k předložení všech dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Vše měla v pořádku. Dále ji podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Jelikož se jim nepozdávalo ženino chování, byla vyzvána k provedení testu na požití jiných návykových látek. Test byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Policisté 28leté ženě na místě zadrželi řidičské oprávnění, zakázali další jízdu a nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve, kterému se odmítla podrobit. Přestupek policisté zaevidovali a předají k vyřešení správnímu orgánu, který ji může udělit zákaz řízení na 1 až 2 roky a až 50tisícovou pokutu.

Policisté provedli kontrolu i u jejího spolujezdce, u kterého našli ve čtyřech igelitových sáčcích bílou krystalickou látku. Muž ve věku 55 let uvedl, že se jedná o pervitin, který koupil od neznámého muže za 6 tisíc korun. Pokud znalecké zkoumání prokáže, že se jedná o drogu, muž bude obviněn z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a soudce ho může potrestat odnětím svobody až na jeden rok.

por. Iva Kormošová, PČR