logo

Ve Fabii zůstali po střetu s vlakem zaklíněni tři lidé, auto skončilo na okraji mostku přes potok

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 19. prosince 2017 krátce po 10:00 hodině dopoledne došlo na železniční trati Žlutice – Protivec na železničním přejezdu u Záhořic k dopravní nehodě osobního vozidla s osobním vlakem.

Řidič osobního vozidla vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy místem projížděl osobní vlak bez cestujících.

Ve vozidle jeli společně s řidičem další dva spolucestující. Osoby z vozidla vyprostili hasiči, kteří je předali do rukou záchranářů. Zranění by neměla být vážná, i přesto však jednu ženu z místa přepravil do nemocnice vrtulník.

„Zdemolované auto zůstalo viset na železničním mostku za přejezdem, uvnitř pak po nárazu zůstaly zaklíněné tři osoby. Operační středisko hasičů vyslalo na místo čtyři jednotky hasičů, záchranná služba povolala i záchranářský vrtulník. První jednotka hasičů na místě musela zajistit vozidlo proti pádu a začala s vyproštěním zraněných osob. Celkem museli hasiči vyprostit všechny tři zraněné osoby z havarovaného auta. Jednoho zraněného transportoval vrtulník, zbylé dva sanitky. Ve vlaku v době srážky jel pouze strojvedoucí a vlakvedoucí bez cestujících, z vlaku nebyl nikdo zraněný. Hasiči zároveň asistovali při vyproštění samotného vozidla. Po celou dobu zásahu byl zastavený provoz jak na železnici, tak na silnici ve směru na Pšov. Místo zásahu si následně převzala jednotka drážních hasičů z Chebu, příčinu nehody zjišťuje drážní inspekce společně s policií,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

nprap. Zuzana Týřová, Policie ČR