logo

Ve služebním Superbu havaroval v Roztokách opilý voják

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 24. ledna 2018 zahájili policisté Územního odboru Praha – venkov – západ úkony trestního řízení ve věci ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se opustil jedenačtyřicetiletý muž z Olomoucka.

Ten v úterý 23. ledna 2018 po desáté hodině večerní v Lidické ulici v obci Roztoky řídil osobní vozidlo Škoda Superb, jehož vlastník je Ministerstvo obrany ČR a při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat a narazil pravou přední částí vozidla do zadní části osobního automobilu tovární značky Opel Zafira, které bylo zaparkováno podélně u pravého okraje komunikace. Opel byl nárazem odmrštěn do před ním stojícího automobilu VW Passat. Škoda byla celkem vyčíslena na 230.000,- Kč.

Dopravní nehodu nahlásil náhodný svědek na tísňovou linku 158. Policejní hlídka, která na místo kolize dorazila, provedla u řidiče Superbu dechové zkoušky, které byly s pozitivním výsledkem. Displej přístrojeDräger ukázal hodnoty 2,92 a 2,81 promile. Řidič byl vyzván k odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení, čemuž vyhověl.

Podnapilému řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byl vyrozuměn jeho zaměstnavatel.

Případ je šetřen jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR