logo

Ve vinohradské nemocnici střílel vážně nemocný senior, zbraň vlastnil legálně

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražští kriminalisté z 1. oddělení krajského ředitelství vyšetřují od pátečního večera střelbu na oddělení Hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Podle dostupných informací došlo na jednom z pokojů, na kterém byli hospitalizováni tři pacienti, k neshodám, které vyústily ve střelbu. Střílel přibližně 70letý pacient, podle policie s největší pravděpodobností svou legálně drženou zbraní.

Jednoho z pacientů střelil do oblasti hlavy, přičemž muž okamžitě upadl do bezvědomí. Druhého z pacientů střelec postřelil, ale nezpůsobil mu život ohrožující poranění.

Střelbu samozřejmě slyšel zdravotnický personál, který se na pokoj ihned vydal. Sestry střelce odzbrojily a přivolaly na místo policii. Personál nemocnice následně resuscitoval jednoho z postřelených pacientů, kterého následně zdravotníci převezli na anesteziologicko resuscitační oddělení. Druhý ze zraněných pacientů utrpěl méně vážná poranění a byl převezen na chirurgické oddělení. Podezřelého muže zadržela hlídka PMJ Praha, která byla na místě jako první.

Střelec, vzhledem k tomu, že je vážně nemocný, zůstal na oddělení Hematologie, kde je střežen policisty. Ty přijel na místo ještě v noci podpořit krajský policejní ředitel Jan Ptáček. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají. Vyloučen však byl teroristický útok.

Sestrám za pohotovou a odvážnou reakci poděkoval veřejně ministr zdravotnictví.

MrK, Týdeník Policie