logo

Ve Vršovicích se srazila tramvaj s autobusem, ve Vysočanech pak tramvaj s osobním vozem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve 21:45 došlo na křižovatce ulic Kodaňská a Vršovická v Praze 10 k dopravní nehodě tramvaje s autobusem MHD.

Na místo vyjela jednotka HZS Praha ze stanice Strašnice, jednotky HZSp DPP (Hasiči Metro) ze stanic Hostivař a Kačerov, dále pražští záchranáři a hlídky Policie ČR.

Autobus narazil po střetu s tramvají ještě do sloupu. Při nehodě byli zraněni tři lidé z autobusu. Všichni tři utrpěli lehká zranění, se kterými byli transportováni do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady k dalšímu ošetření.

Hasiči dopravního podniku provedli úklid komunikace. Pražští hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

Příčinu nehody a okolnosti jejího vzniku vyšetřují policisté z Oddělení dopravních nehod.

Ve 23:14 došlo na křižovatce ulic Poděbradská a Podkovářská k další nehodě tramvaje, tentorkát s osobním vozidlem Volkswagen. Na místo vyjeli pražští profesionální hasiči i hasiči dopravního podniku. K místu zamířily posádky RZP a RV ZZS HMP a hlídky Policie ČR, včetně družstva SPJ Praha.

Řidič osobního vozu byl ve svém automobilu zaklíněn. Záchranáři ho po prvotním ošetření převezli do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Vůz vyprostili z kolejiště pracovníci pražského dopravního podniku pomocí vyprošťovacího speciálu. Také okolnosti této nehody vyšetřují policisté z Oddělení dopravních nehod.

MrK, Týdeník Policie