logo

Ve vyhořelém domě na Jesenicku objevili hasiči mrtvolu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Postupnou pomoc pěti jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v nočních hodinách vyžádal požár staršího rodinného domku v Lipové-lázně na Jesenicku. V tísňovém hovoru od oznamovatele byly upřesněny indicie viditelných plamenů a dýmu ze střechy sousedů. To ostatně potvrdila první z dojíždějících jednotek, kdy již plameny výrazně prostupovaly i z oken objektu. Požár oznamovatelé ohlásili krátce před půlnocí v pátek 24.3.2017, dalších více jak šest hodin s požárem bojovalo pět jednotek hasičů našeho kraje.

Operační středisko k místu události postupně vyslalo jednotky profesionálních hasičů požární stanice Jeseník a to přesněji posádky tří cisternových vozidel, za dalšího posílení dobrovolnými jednotkami, Lipová-lázně, Jeseník, Bělá pod Pradědem a Žulová. Hasiči požár obestoupili pomocí čtyř hasebních proudů a zahájili důkladný průzkum uvnitř objektu. Bohužel v hořících prostorách průzkumná skupina nalezla torzo těla zemřelé osoby s příznaky popálenin, prozatím neznámé totožnosti a věku. Jednotky v následujícím čase prováděli postupnou likvidaci zahoření prostor celého objektu, celkově jej likvidovaly krátce po šesté hodině ranní.

Doplnění za ZZS OK – k místu neštěstí dorazila výjezdová skupina s lékařem (RLP) ze základny v Jeseníku, v objektu nalezla ohořelé ostatky těla prozatím neznámé osoby, lékař za dohledu Policie ČR nařídil provedení soudní pitvy.

„V pátek krátce před půlnocí jsme přijali oznámení o požáru rodinného domu v obci Lipová-lázně na Jesenicku. Při prohlídce místa požáru bylo nalezeno torzo lidského těla zatím nezjištěné totožnosti. Totožnost zemřelé osoby zjišťujeme. K přesnému určení příčiny úmrtí bude nařízena soudní pitva. Co bylo přesnou příčinou požáru a za jakých okolností k němu došlo, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru. V průběhu dnešního dopoledne bude provedeno ohledání místa požářiště. Prověřování požáru je na samotném počátku. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla,ta bude určena až na základě provedeného prověřování a zjištěných skutečností. Výši vzniklé škody zjišťujeme,“ uvedla k případu policejní mluvčí por. Mgr. Irena Urbánková.

Zdeněk Hošák, HZS Olomouckého kraje