logo

Vedení Policie ČR ocenilo policisty z OOP Slezská Ostrava, kteří zneškodnili střílejícího pachatele s útočnou puškou

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Za účasti krajského ředitele KŘP Moravskoslezského kraje, policejního prezidenta Tomáše Tuhého a dalších hostů proběhla v pondělí v Ostravě slavnostní akce, která měla jediný cíl. Tím bylo ocenění trojice policistů, respektive dvojice policistů a jedné policistky, za jejich příkladné jednání.

Trojice policistů z OOP Slezská Ostrava dorazila 20. července na žádost exekutora do Ostravy – Hrušova, kde se očekávaly problémy při soudním vystěhování dlužníka.

Po příjezdu policistů vstoupili všichni přítomní brankou na pozemek u domu, přičemž z domu vyšel dlužník a se slovy „to bych nedělal“ popadl dlouhou střelnou zbraň (útočnou pušku) a začal střílet. Díky duchapřítomnosti policistů, kteří nejen, že pachateli zbraň sklonili směrem k zemi (čímž došlo pouze ke zranění dvou osob v oblasti nohou a lehkému zranění jednoho policisty), ale kteří rovněž opětovali palbu a střílejícího muže zneškodnili.

Při následné domovní prohlídce bylo v domě nalezeno několik zbraní a stovky nábojů. Vše nasvědčovalo tomu, že se muž na čin připravoval. Jen díky perfektní reakci policistů nedošlo ke ztrátám na životech z řad nevinných lidí.

A právě za tento počin byla trojice policistů v pondělí oceněna. Z rukou policejního prezidenta si policisté převzali medaile. Nezbývá, než dotyčným pogratulovat a poděkovat za dobře odvedenou práci.

MrK, Týdeník Policie