logo

Vedoucí karvinského obvodního oddělení dopadl silně opilého řidiče, který nechtěl zastavit

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek jednu hodinu po poledni projížděl městem vedoucí a jeho zástupce karvinského obvodního oddělení. Jejich pozornost upoutalo vozidlo, které jelo před nimi. Riskantní, nejistá jízda, řidič najížděl ze strany na stranu.

Policisté prostřednictvím zvukového a světelného zařízení řidiče vyzvali k zastavení. Příkaz 47letý muž osobního vozidla Ford Focus vůbec nereagoval. Policisté museli vyhodnotit hned několik faktorů, které by mohli ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Bylo po poledni, provoz ve městě byl vysoký, řidič byl pravděpodobně pod vlivem nedovolené látky a ně některých místech přejížděl do protisměru.

Jel směrem z ulice Těšínská, odbočil na tř. 17. listopadu, přes most k OD Tesco. Přes kruhový objezd pokračoval po ulici Ciolkovského, Školská a Kosmonautů. U jednoho z domů policisté využili prostor a příležitost….řidiče přiměli zajet do dvorové části, kde ho zadrželi.

Podezření policistů potvrdila dechová zkouška, hodnota překročila hranici tří promile, která po opakování ještě stoupla na vyšší hodnotu.

Řidič byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, PČR