logo

Velký úspěch jihočeských střelkyň na Mezinárodní soutěži Zlatý lev 2017

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ženský tým ve složení Vlaďka Hradská, Simona Toningerová a Tereza Veselá reprezentovaly Strakonice na mezinárodní střelecké soutěži v Chebu s velkým úspěchem.

Medaile za vítězství v mezinárodní střelecké soutěži s názvem Zlatý lev pořádané každoročně v Chebu putovaly na jih Čech. Závodu, který je rozdělen do několika kategorií, se letos zúčastnilo téměř 300 závodníků z pěti zemí – ČR, Německa, Itálie, Slovenska a Ruska. Závodili ve střelbě ze samopalu vzor 58 a ve střelbě z velkorážní pistole ČZ 75.

Na závodech letos nechybělo ani ženské družstvo strakonického sportovního klubu ve složení policistka Simona Toningerová (ÚO Strakonice), policistka Tereza Veselá (ÚO Tábor) a Vlaďka Hradská. „Střílely jsme na mezinárodní pistolový terč z pistole CZ 75 ze vzdálenosti 25 metrů a v kleče ze samopalu na sto metrů,“ popsala soutěžní disciplíny Simona Toningerová. Ve střelbě z velkorážní pistole ČZ 75 si střelkyně ze Strakonic vystřílely mezi ženami 1. místo s nástřelem 252 bodů. Po sečtení bodů za střelbu z pistole a samopalu skončily ze všech ženských týmů na 2. místě s celkovým počtem 492 bodů. Vlaďka Hradská navíc získala bronz za 3. místo mezi ženami.

„Na tuto soutěž jezdíme už léta a rok od roku je konkurence větší a výběr družstev přísnější. Je to vidět i na výsledcích. To co před deseti lety stačilo na první místo, nemá už šanci na žádnou medaili. My si ale stále držíme dobrou pozici a přestřílely jsme i soupeřky z Německa a Ruska,“ uvedla Vlaďka Hradská.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR