logo

Víkend moravskoslezských záchranářů ve znamení zásahů u nehod motorkářů

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zdravotnická záchranná služba zasahovala u dalších nehod motocyklistů. Od sobotních (15.9.) šestnácti hodin, do nedělního poledne, musely posádky ošetřit pět zraněných u tří havárií motocyklů.

Nejprve byli záchranáři voláni k nehodě motocyklisty do Mostů u Jablunkova, a to v sobotu 15. září odpoledne. Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl při havárii poranění hlavy, hrudníku, horních a dolní končetiny. Po záchranáři poskytnuté péči byl vrtulníkem transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

V půl osmé večer havaroval další motocykl opět na Frýdecko-Místecku, a to v Kozlovicích. Muž ve středním věku a dvanáctiletý chlapec byli zraněni lehce až středně těžce. Oba byli následně předáni ve frýdecko-místecké nemocnici.

Dnes, v neděli 16.9. zasahovaly týmy ZZS MSK u další nehody, tentokrát ve Staré Vsi nad Ondřejnicí na Ostravsku. Čtyřicetiletá žena jedoucí na motocyklu byla po střetu s automobilem zraněna středně těžce, o tři roky starší muž pak těžce. Pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do FN Ostrava – žena vrtulníkem LZS, muž pozemní cestou sanitním vozidlem.

PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK