logo

Víkendová směna znojemských strážníků, každý ze „zákazníků“ si vybíjel agresivitu jinak

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu před 3. hod. se na ulici 17. listopadu uprostřed silnice odehrála rvačka mezi dvěma mladými muži. Tuto scénu jak z akčního filmu zachytil kamerový systém, údery pěstmi se nešetřilo.

Zapojila se i přítelkyně jednoho z nich, která se je snažila od sebe odtrhnout. Do minuty byli na místě znojemští strážníci, kteří to ukončili. Jelikož se rvačka odehrála na místě veřejnosti přístupném a ještě k tomu před zraky vícero osob, nabyli strážníci důvodné podezření, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu výtržnictví. Proto si případ převzali státní policisté k dořešení.

12Tentýž den večer jsme přijali oznámení na lince 156 o muži, který měl dle svědka kopnout do boku autobusu, když se pohyboval v prostoru autobusového nádraží. I když zřejmě nedošlo k poškození autobusu, mohl se tento vandal dopustit přestupku proti majetku, jelikož se úmyslně pokusil poškodit cizí věc. Kamerový systému opět prokázal svůj přínos, jelikož díky němu hlídka městské policie přesně věděla, kde se muž právě nachází. Zastavila ho na křižovatce ulic Průmyslová a Vídeňská třída, kde ho naložila do auta kvůli předvedení za účelem zjištění totožnosti. Ukázalo se, že se jedná o stejnou osobu, která v létě při prováděných úkonech sršela vulgarismy na strážníky.

I tentokrát se vulgarismům nevyhýbal, ale alespoň nebyly v takovém množství. Přesto zde vzniklo podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku za znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Stejně jako v případě předchozí i v průběhu této události pořizovali strážníci zvukový záznam, který bude mít přestupková komise k dispozici.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo