logo

Vlastimil Jura vlezl do havarovaného vozu, ve kterém půl hodiny poskytoval první pomoc zraněnému řidiči

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 30. ledna 2018 v prostorách Krajského ředitelství policie Středočeského kraje ocenil ředitel krajského ředitelství plk. JUDr. Václav Kučera pana Vlastimila Juru, který významným způsobem zasahoval při dopravní nehodě a poskytoval raněným osobám první pomoc.

Ve večerních hodinách 27. prosince loňského roku došlo na úseku dálnice D 10 ve směru na Prahu k dopravní nehodě. Dosud neznámý řidič nebezpečným způsobem náhle prudce zabrzdil nejspíše s úmyslem za ním jedoucí vozidlo vybrzdit. Muž z havarovaného vozidla strhnul řízení v úmyslu střetu vozidel zamezit, dostal však smyk, přejel mimo komunikaci a zde narazil do oplocení u dálnice a následně i do stromu.

Řidič, který nehodu zřejmě způsobil, vůbec nezastavil a neposkytl raněným osobám první pomoc. K místu dopravní nehody dojel i pan Jura, který neváhal raněným osobám společně s ostatními svědky nehody poskytnout pomoc. V havarovaném vozidle se nacházeli muž a žena, kdy muž byl ve vozidle zaklíněn. Pan Jura vlezl do havarovaného vozidla a muži poskytoval první pomoc přes půl hodiny, než ho z vozidla vyprostili hasiči. Obě raněné osoby pak odvezla záchranná služba do nemocnice s těžkými zraněními.

Vedení středočeské policie tak alespoň touto cestou chtělo poděkovat a ocenit pana Vlastimila Juru a vyslovit mu úctu a respekt za to, jak se v této situaci zachoval a neváhal pomoci těm, kteří to v tu chvíli potřebovali nejvíce.

Policie ČR