logo

Vloupání do školy a školky po letech objasněno, podezřelý přijal důkazy se slzami v očích

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ne vždy se daří policii všechny případy v zákonných lhůtách objasnit a ikdyž bývají odloženy, neznamená to, že je tomu tak navěky.

Tým svitavských kriminalistů, který má za úkol objasňovat majetkové delikty, to svou houževnatostí znovu dokázal. I tak stará vloupání do Základní a Mateřské školy ve Svitavách z prosince 2013 to dokazují. Pachatel se mohl mylně domnívat, že je jeho dílo dávno zapomenuto.

Ve třech případech se totiž podařilo objevit nové skutečnosti a ty kriminalisty přivedly na stopu mladého, dnes již 23letého muže ze Svitav. Navštívili jej přímo ve věznici, kam jej před pár měsíci poslal soudce Okresního soudu ve Svitavách. Když dotyčnému byly nové důkazy předloženy, se slzami v očích se přiznal.

Školu, kam se během pár dní v listopadu 2013 opakovaně vloupal, znal jako své boty. Byl totiž jejím bývalým žákem. Násilně překonával uzamykací mechanismy plastových oken a vnikal tak do prostor školy, odkud se po jeho návštěvě ztrácela nejen elektronika, ale i peníze. V případu vloupání do mateřské školky si v prosinci 2013 vzal na pomoc o čtyři roky mladšího kamaráda. Společně se zajímali o obsah nalezené příruční pokladny.

Ačkoli jsou odcizené věci neznámo kde a peníze dávno utraceny, bude s největší pravděpodobností spravedlnosti opět učiněno zadost.

nprap. Anna Štegnerová