logo

Voda po přívalovém dešti v Českém Těšíně zaplavila několik objektů i silnic

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na území Českého Těšína pracují od rána členové krizového štábu, navíc jsou v terénu všechny českotěšínské jednotky hasičů. Podle sdělení člena povodňové komise Petra Nestrašila budou pravděpodobně přivolávat na pomoc i dobrovolné hasiče z okolních obcí.

Nad městem se od 6 hodiny ranní prohnala bouře s velmi prudkým, přívalovým deštěm. Podle prognóz mělo napršet maximálně 50 mm srážkové vody, skutečně to bylo během 4 hodin více než 90 mm.
Zatopeno bylo několik ulic, pod vodou je ještě Karvinská, Hřbitovní, Rybářská. V dolním úseku ulice Slezské stoupla hladina Hrabinky o více než dva metry.

Hasiči společně s firmou pracující na Optimalizaci tratě odstraňovali naplavené větvě a další věci, které blokovaly průtok místního toku a hladina zde klesá. Situace se již také zlepšila na Třinecké ulici. V Karvinské ulici městská policie stále odklání dopravu.

Pod vodou je více než 20 objektů, hasiči odčerpávají vodu především z rodinných domů.

Aktualizace 13:20:
Povodňová situace ve městě se zlepšuje. Ulice Karvinská je již průjezdná, lidé o tom byli informováni i pomoci hlásičů, Rybářská je ještě pod vodou. Hasiči čerpají vodu ze zasažených objektů, hlavně rodinných domů, drážní hasiči odčerpávají vodu v podchodu pod nádražím.

Dorota Havlíková, město Český Těšín