logo

Vozidlo skončilo po nehodě u Uherského Ostrohu mimo silnici, jednoho ze zraněných transportoval do nemocnice vrtulník

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální hasiči dorazili na místo hlášené dopravní nehody v 11:50 hodin. V dalších minutách je posílili také dobrovolní hasiči ze Strážnice, kteří byli na místo vysláni v rámci mezikrajské výpomoci.

K dopravní nehodě osobního vozidla zn. Ford Focus došlo na komunikaci v části Uherský Ostroh – Ostrožské Předměstí směrem na obec Blatnice. Vozidlo narazilo do betonového mostku, několikrát se převrátilo a skončilo mimo komunikaci. Ve vozidle cestovaly dvě osoby. Těm poskytli první pomoc svědci nehody. I když bylo hlášeno zaklínění obou osob, jejich vyproštění hasiči nebylo nutné.

Na místě události přistál vrtulník letecké záchranné služby, který jednoho z účastníků nehody transportoval k dalšímu ošetření do nemocnice. Druhý zraněný byl převezen sanitou.

Hasiči na místě asistovali záchranářům, pomohli s transportem zraněných, zajistili místo nehody a zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Ještě před odjezdem z místa události převrátili havarované vozidlo zpět na kola a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbenty.

por. Bc. Libor Netopil, HZS Zlínského kraje