logo

Vraždu muže, jehož tělo bylo nalezeno na Lounsku, mají mít na svědomí dva mladíci

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajští policisté pokračují ve vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy, ke kterému došlo na Žatecku. Včera byla soudem uvalena vazba na dva muže, které policisté dopadli a v sobotu z tohoto zločinu obvinili.

Oznámení o nálezu těla mladého muže nezjištěné totožnosti bylo přijato na lince 158 ve čtvrtek, 25. ledna 2018, před polednem. Na základě prvotního podezření, které směřovalo k násilné smrti, policisté okamžitě začali usilovně pátrat po pachateli. Zároveň prováděli důkladné šetření k zajištění důkazního materiálu.

První stopu k pachateli kriminalisté zjistili ve velmi krátké době, během několika hodin po oznámení nálezu těla. Po nelehkém pátrání policisté zadrželi dva muže, kteří podle nich mají tento brutální čin na svědomí. Na základě důkazů tyto dva podezřelé obvinili ze spáchání zločinu vydírání a zvlášť závažného zločinu vraždy. Jedná se o 19letého muže z Mostecka a 18letého muže ze Žatecka. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od patnácti do dvaceti let nebo trest výjimečný.

V pátek proběhla soudní pitva, která potvrdila násilnou smrt provedenou brutálním nebo zvlášť trýznivým způsobem. Podrobnější výsledky pitvy budou známy až za několik týdnů.

Podle kriminalistů za zločinem stály osobní spory a nevyjasněné finanční pohledávky. Obvinění se k činu doznali. Podle zjištění policistů mělo ke zločinu dojít o minulém víkendu.

Vyšetřování případu je teprve na začátku, z tohoto důvodu není možné poskytnout více informací.

por. Alena Bartošová, Policie ČR