logo

Všímavost kolemjdoucí zachránila ženě život

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu ráno v jednu hodinu po půlnoci zavolala na linku 158 anonymní oznamovatelka, která sdělila, že na Pospíšilově třídě v Hradci Králové stojí všemi blinkry blikající osobní vozidlo, v kterém sedí žena a nereaguje na žádné podněty.

Na místo okamžitě vyjela hlídka z obvodního oddělení Hradec Králové 2. Policisté na ženu ťukali, volali, ale žena vůbec nereagovala. Zkusili otevřít dveře, které však u řidiče byly zamčené. Dveře u spolujezdce byly naštěstí odemčené a policisté se dostali dovnitř. Všimli si, že žena slabě dýchá a má okolo krku omotaný bezpečnostní pás, který ji brání v dýchání. Pás ji uvolnili a žena se zhluboka nadechla. Začala však chrčet a opět ztrácet vědomí.

Policistům se ji podařilo probrat a udržet při vědomí. Žena s nimi začala komunikovat a v žádném případě nechtěla zavolat záchrannou službu. Policisté z obavy o její zdraví ji však přivolali. Mezitím ženu ztotožnili a podrobili dechové zkoušce, která se ženě povedla až na několikátý pokus a byla negativní.

Žena svůj kolaps vysvětlila tím, že odvážela kolegyni z práce a pak v autě usnula, protože byla unavená. V žádném případě si nechtěla sáhnout na život. Jak se jí dostal pás okolo krku, nedokázala vysvětlit. Policisté ji předali do péče záchranářů, kteří ji vyšetřili, ale nezjistili žádné zranění ani, že by měla nějaké zdravotní komplikace.

por. Iva Kormošová, Policie ČR