logo

Vůz s fanoušky Opavy přepadla skupina pachatelů v kuklách, kriminalisté prosí o pomoc veřejnost

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 7. října 2018 opavští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro zločin loupeže, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku spáchanými formou spolupachatelství.

K protiprávnímu jednání mělo dojít dne 7. října 2018 kolem 18:45 hodin na silnici číslo I/57 za odbočkou na obec Jančí a před odbočkou na obec Březová ve směru jízdy na Opavu. Na uvedeném místě dosud neznámí pachatelé v úmyslu užít násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí a v úmyslu zmocnit se cizí věci předstírali výměnu kola u odstaveného vozidla u krajnice.

Vlivem této vzniklé dopravní situace byl 35letý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia vezoucí fanoušky SFC Opava nucen zastavit. V tuto chvíli před i za stojící vozidlo fanoušků SFC Opava najela další vozidla. Z nich vystoupily osoby v kuklách a obestoupily vozidlo. Na octavii tyto osoby poškodily čelní sklo a rozbily okno. Ze zapalování byl odcizen klíč.

Jeden z pachatelů otevřel zavazadlový prostor a odcizil batoh s osobními věcmi (mikinu, klíče, peněženku s platební kartou atd.). Celková škoda byla předběžně vyčíslena na necelých 7 tisíc korun. Následně osoby v kuklách nastoupily do vozidel a z místa odjely směr Fulnek. Na místě bylo zajištěno několik stop, které budou po odborném zkoumání vyhodnoceny.

Opavští kriminalisté se případem intenzivně zabývají a žádají řidiče, kteří v danou chvíli místem projížděli, aby je kontaktovali na tísňovou linku 158 nebo na čísle 974 737 651, případně pokud disponují nějakým kamerovým záznamem z vozidla, aby tento policii také poskytli.

nprap. Bc. Pavla Welnová, Policie ČR