logo

Výbuch tlakové láhve při požáru v Plzni zranil čtyři hasiče, všichni jsou již z nemocnice doma

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 9. ledna 2017 sedm minut po devatenácté hodině vyhlásilo operační středisko HZS poplach hasičům v Plzni na stanicích Slovany a Střed. Důvodem byl požár vysokozdvižného vozíku v třídírně starého papíru ve Cvokařské ulici.
K požáru se hasiči dostali během několika málo minut od jeho nahlášení. V okamžiku, kdy hasiči vystoupili z vozidla a začali natahovat útočný proud, vybuchla na vozíku tlaková láhev.

Výbuch poranil čtyři hasiče. Všechny je odvezla ZZS do Fakultní nemocnice na podrobné vyšetření. Dva hasiči skončili na urgentním příjmu a dva na chirurgické ambulanci. Ještě před půlnocí je lékaři z nemocnice propustili domů. Dnes za ně na stanici doslouží jejich kolegové z PS Košutka, příští směnu by se již měli vrátit do služby. ZZS zároveň vyšetřila zaměstnance firmy, neshledala ale na něm žádné známky poranění.

O síle výbuchu svědčí několik vyražených oken ve výšce asi šesti metrů, narušená konstrukce střechy haly a poškozená třídící linka. Během tohoto dnešního zásahu, který se původně jevil jako banální, šlo bez nadsázky hasičům o život.

Škody vyšetřovatel příčin požárů po dohodě s představiteli firmy předběžně stanovil na 2,5 milionu korun. Proč k požáru a výbuchu došlo, zjišťují naši a policejní vyšetřovatelé.

Mgr. Pavla Jakoubková, HZS PLK