logo

Výbuch v průmyslovém areálu v Jablůnce poranil čtyři zaměstnance

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí krátce po deváté hodině ranní došlo v jedné z budov průmyslového areálu v Jablůnce k výbuchu, při kterém byly poraněny čtyři osoby.

Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně dvou desítek policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a sedmi policejních pyrotechniků.

Poté, co bylo zajištěno místo činu a jeho nejbližší okolí, byly přerušeny všechny práce v okolních budovách a bylo evakuováno celkem 21 osob. Po příjezdu pyrotechniků prohlédl budovu zvenčí přivolaný statik. Následovala pyrotechnická prohlídka vnitřních prostor poničené haly, po které se do objektu mohli podívat i pracovníci báňského úřadu a inspektorátu bezpečnosti práce.

Do šetření této mimořádné situace samozřejmě zasáhli i kriminalisté, kteří stav na místě výbuchu zadokumentovali a nadále se budou věnovat prověřování všech zjištěných informací.

V tuto chvíli je příčina a okolnosti, které nastaly před výbuchem, předmětem dalšího šetření vsetínských kriminalistů.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje (Roman Žemlička):
Hlášení o výbuchu v průmyslovém areálu v Jablůnce přijali hasiči v 9:03 hodin. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Vsetín a z centrální požární stanice Zlín, a dále dobrovolným hasičům z Jablůnky. Hasiči ze Zlína byli v průběhu své jízdy ze zásahu odvoláni.

V době příjezdu byly dvě zraněné osoby v péči zdravotnické záchranné služby. Později byly převezeny k dalšímu vyšetření do nemocnice. Hasiči se dozvěděli, že zaměstnavatel vyslal k lékaři další dvě osoby k preventivnímu vyšetření.

Budova, v které je prováděna manipulace s pyropatronami do airbagů, má narušenou statiku. Část objektu se zřítila. Na místo byl vyžádán statik, který posoudí stav budovy.

Šetření příčiny výbuchu je v působnosti Obvodního báňského úřadu se sídlem v Brně a Policie České republiky.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR