logo

Vyjádření Automotoklubu a pořadatelů k tragické nehodě nezletilého jezdce na MS v motokrosu v Lokti

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 22. července 2017 bohužel došlo při závodě juniorského Mistrovství Evropy v motokrosu k tragické nehodě, která skončila úmrtím moldavského jezdce Igora C. v kategorii do 85 ccm.

Přes okamžitý profesionální zásah zkušeného specializovaného zdravotnického týmu bezprostředně po nehodě, již lékaři nedokázali jezdci pomoci. Nepomohl ani přivolaný vrtulník letecké záchranné služby. Událost je o to tragičtější, že jezdci bylo teprve 13 let.

Následně mezinárodní Jury rozhodla o zrušení nedělního druhého závodu této kategorie.

Motokrosová trať v Lokti nad Ohří je jednou z nejznámějších tratí v celosvětovém měřítku, pravidelně se na ní jezdí závod Mistrovství světa v motokrosu, jehož součástí je v posledních letech i finálový závod juniorského Mistrovství Evropy. Trať proto musí být řádně schválena a homologována všemi příslušnými orgány nejen Autoklubu ČR, ale i FIM a FIM Europe, jakož i dotčenými orgány veřejné správy.

S ohledem na probíhající šetření je předčasné hovořit o příčinách nehody, nicméně dle předběžného zjištění byly dodrženy všechny bezpečnostní předpisy a trať byla v době nehody řádně zabezpečena dle příslušných řádů.

Vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým mladého jezdce, tým Autoklubu ČR.

Vyjádření pořadatelů z MXGP of Czech republic:
S velkou lítostí informujeme o tragické smrti mladého jezdce Igora C. z Moldavska, který se v sobotu zúčastnil juniorského závodu mistrovství Evropy v motokrosu ve třídě 85ccm v Lokti (v rámci Mistrovství světa).

Po pádu z motocyklu, při kterém utrpěl vážná zranění, byl závod okamžitě zastaven. Navzdory snahám lékařské skupiny, která se okamžitě dostavila na místo, a to společně s lékařskou skupinou vrtulníku Letecké záchranné služby, mladý jezdec zemřel.

Jako výraz úcty byl zrušen plánovaný druhý nedělní závod této třídy (85ccm).

Youthstream, FIM, FIM Europe, ACCR a Motoclub Loket vyjadřují upřímnou soustrast rodině, přátelům a Igorovu týmu.

Automotoklub ČR + MXGP of CR