logo

Vyproštění osob z havarovaného vozidla nebo záchrana tonoucího vrtulníkem, to vše jste mohli vidět na akci Bezpečné nábřeží 2018

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hradecké Eliščino nábřeží a náplavka byly v zajetí zásahové techniky jednotlivých složek a zároveň zde probíhaly dynamické ukázky činnosti hasičů, záchranářů i státních a městských policistů. Mezi dopoledním a odpoledním programem se také uskutečnily závody dračích lodí, kdy jednotlivé posádky tvořily právě zástupci složek IZS.

Na místě jste mohli vidět simulovanou dopravní nehodu s vyproštěním zraněných osob, během které zasahovaly všechny složky IZS.  Hasiči se také představili jako potápěči a lezci, předvedli správné postupy hašení menšího požáru v domácnosti i nejmodernější způsoby zásahu při požáru pomocí systému Cobra.

Dále byl k vidění například záchranářský a policejní vrtulník, LZS navíc provedla dynamické ukázky záchrany osoby v podvěsu. Celní správa České republiky dovezla na nábřeží velkokapacitní mobilní rentgen a policisté předvedli služební sebeobranu nebo policejní kynologii.

por. Mgr. Martina Götzová, HZS KHK