logo

Výrobce pervitinu i jeho kamarádi skončili v policejní cele

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu provedli policisté domovní prohlídku rodinného domku v Kobylí, neboť podle shromážděných informací vše nasvědčovalo tomu, že se zde vyrábí pervitin. Ukázalo se, že domněnka byla oprávněná. Během realizace kriminalisté zadrželi čtyři muže, kteří byli s děním okolo výroby a distribuce drog úzce spojeni. Dva z nich jsme po provedení procesních úkonů ze zadržení propustili a další dva jsme obvinili z trestné činnosti.

Jak vyšetřování ukázalo, hlavním aktérem byl pětatřicetiletý výrobce, který organizoval také prodej jednotlivých dávek. K „vaření“ si pronajímal půdní prostory rodinného domku, v němž jsme objevili dokonalou varnu s chemikáliemi potřebnými k výrobě psychotropní látky. Šetření ukázalo, že si výrobce pro potřebné léky zajížděl na Slovensko. Dalším obviněným je stejně starý komplic. Ten poskytoval k výrobě pervitinu zázemí. Také on se bude před soudem zpovídat. Svým přístupem totiž umožňoval a usnadňoval neoprávněnou výrobu psychotropních látek.

K celému incidentu lze doplnit, že oba obvinění jsou uživateli drog. Vzhledem k tomu, že hlavní výrobce byl za obdobné jednání již v minulosti soudně trestán, podal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k vzetí do vazby. Samozřejmě, že pro kriminalisty práce nekončí. I nadále budou prověřovat veškeré okolnosti a vazby, které se k uvedenému případu vztahují.

por. Mgr. Kamila Haraštová, PČR