logo

Výrobce pervitinu měl doma profesionální kuši, došla si pro něj zásahová jednotka

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Drogově závislí na Pohořelicku a Židlochovicku musí smutnět. Kriminalisté z Územního odboru Brno venkov totiž poslední květnový den v regionu zadrželi hned dva úzce spolupracující hráče tamní drogové scény.

Devětadvacetiletý muž se specializoval především na výrobu zakázané látky. O rok starší parťák na druhou stranu zase pervitin převážně distribuoval. Mladší z mužů vyrobil ve dvaceti výrobních procesech podle kriminalistů za poslední rok nejméně dvě stě gramů drogy. Léky na její výrobu nakupoval v lékárnách v sousedních zemích. Pervitin vařil v rodinném domě vždy dopoledne, kdy ostatní obyvatelé domu byli v zaměstnání. Zadržení muže, který vlastnil profesionální kuši, proběhlo policisty zásahové jednotky v jeho bydlišti.

Policisté mladíka zaskočili v době, kdy se věnoval sečení trávy na zahradě. Při následné domovní prohlídce našli v domě kompletní varnu včetně chemikálií a léků. Domovní prohlídka u jeho parťáka přinesla podobný výsledek. Vedle zařízení k výrobě pervitinu našli policisté i téměř sto gramů marihuany.

Z vyrobené drogy část spotřebovali sami, zbytek pak prodávali drogově závislým v okolí. Oba muži, kteří mají z minulosti zkušenosti z drogového prostředí, jsou nyní stíhaní vazebně.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR