logo

Vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty ohledali trosky haly zasažené požárem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Byl to letošní největší požár, se kterým museli pražští hasiči bojovat. Plameny zasáhly halu v Pramenné ulici mezi pražskými Kunraticemi a Písnicí v úterý okolo poledne. Postupně se rozšířily i na okolní objekty. Kouř z mohutného požáru byl vidět na desítky kilometrů daleko.

Na místo postupně vyjelo 21 jednotek profesionálních o dobrovolných hasičů. Z Prahy zde zasahovaly prakticky všechny stanice HZS. Pražským kolegům dorazili na pomoc také dobrovolní hasiči ze dvou středočeských jednotek.

Youtube Video
Podívat se na video

S požárem bojovali hasiči po celé odpoledne a následně celou noc. Na místě se postupně střídali, jak jen to šlo. Ve středu v 7 hodin ráno se pak na místě vystřídaly směny A a B. Během dopoledne se podařilo požár zcela zlikvidovat, a to i za velké pomoci speciální techniky ze záchranných útvarů.

Po celou dobu zásahu hasičům asistovali záchranáři a nemalým způsobem pomáhali policisté a strážníci MP Praha. Zatímco policisté hlídali okolí a často museli vykázat Vietnamce, kteří se snažili dostat ke svým skladům, strážníci řídili dopravu tak, aby mohly cisterny s vodou plynule dojíždět na místo události. O pitný režim a občerstvení hasičů se postarali zástupci Českého červeného kříže.

Na místo se ve středu dostavili vyšetřovatelé hasičů i policie. Ti společně ohledali požářiště a dělají vše pro to, aby co nejdříve stanovili přesnou příčinu vzniku požáru.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 10 milionů korun. Hala byla plná obuvi a textilu.

MrK, Týdeník Policie